Na een onvergetelijke trip door Nieuw-Zeeland wisten we dat er ooit een eigen camper zou komen! Het duurde even, maar sinds kort zijn we in het bezit van een superfijne Ford Nugget met hoogdak.
De camper is uit 2008, maar ziet er van binnen en buiten vrijwel uit als nieuw! Ook rijdt hij fantastisch, met zijn compacte afmetingen, comfortabele stoelen, cruisecontrol , 140pk en 6 versnellingen.
De Nugget heeft een slimme indeling met een zeer praktische L-vormige keuken achter. Het uitschuifbare bed boven is 150x200cm. De 3-persoonsbank kan tot een kort bed van ca 130x180cm worden omgebouwd. Als het hoge bed is uitgeschoven kun je beneden nog steeds prima zitten. Erg handig als je partner wil slapen en jij nog een boek wilt lezen of een film wilt kijken. Beide voorstoelen zijn draaibaar zodat je een gezellig zitje kunt maken.
De afgelopen maanden hebben we onze Nugget een flinke upgrade gegeven. De keuken is vernieuwd en heeft nu een bamboe werkblad, een koelkast van 90 liter met vriesvak, een kleine boiler en een ruime driepits kookplaat. Ook beschikt de bus nu over een Victron lader-omvormer van 1600 Watt met een grote lithiumaccu van 314Ah.
Onder de keuken is een dubbele vloer gekomen zodat het campingmeubilair en de oprijblokken niet langer in het leefgedeelte hoeven te worden opgeborgen. Ook hebben we een buitendouche geïnstalleerd (met warm water) en een nieuw dakluik met temperatuurgestuurde ventilator.
(Foto’s volgen binnenkort!)
Eerder hadden we al zonnepanelen op het dak geplaatst, maar met bovenstaande verbeteringen is de Nugget nog beter geschikt voor off-grid gebruik. Zelf gaan we er in het voorjaar van 2026 voor het eerst weer langer mee op pad. Daarna is de Nugget weer te boeken!
Wat verder nog? Het interieur is verduisterbaar. Door de standkachel (op diesel, dus geen gasfles-stress...) is hij ook bij vrieskou nog lekker warm. De onderkant heeft eind 2022 een antiroestbehandeling gehad waardoor de camper het hele jaar probleemloos gebruikt kan worden (wintersport in overleg). Onze Nugget is verder o.a. voorzien van een fietsendrager, een Trobolo Wandago scheidingstoilet zonder chemicalien, een grote luifel en een tent voor de achterklep. Ook niet onbelangrijk: de camper heeft een groene Duitse milieusticker en een Franse Crit’Air sticker. Met deze stickers mag je de meeste Franse, Duitse (en ook Spaanse) steden in.
Hoewel de camper in principe geschikt is voor boven- en beneden slapen verhuren we hem met ingang van 2026 liefst aan niet meer dan 2 personen.
Tot slot: We wonen in het noorden van het land, maar als je onze camper wat langer wilt huren kunnen we hem in overleg eventueel voor je deur afleveren en weer komen ophalen!